Samorząd – włącz się!

15 marca 2013 roku w sali 200 Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja ogólnopolskiego projektu „Samorząd – włącz się!”. Wśród panelistów znalazła się także prezeska Fundacji NADAKTYWNI Urszula Zalewska.

samorzad

Konferencja ma na celu promocję ogólnopolskiego konkursu dla licealistów i studentów, który rozpocznie się w ciągu najbliższego miesiąca.

W trakcie konferencji odbędą się 3 bloki tematyczne, w których udział wezmą zaproszeni prelegenci. W zależności od tematu, będą poruszać tematykę samorządową, obywatelską oraz środowiskową.

PROGRAM KONFERENCJI „SAMORZĄD – WŁĄCZ SIĘ” W WARSZAWIE
15.03.2013 r.
sala 200 Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 24

1. Wstęp i prośba o zabranie głosu – Błażej Papiernik
2. Przywitanie: 10:00 – 10:10, kilka słów o ‚SwS’ – Patryk Gwóźdź, Agnieszka Czechowska

I. Blok I – (10:15 – 11:30)
„Samorząd terytorialny jako najważniejsza jednostka organizacyjna w Polsce”

ZAPROSZENI PRELEGENCI
1. Pani Małgorzata Żuber-Zielicz – Radna m.st. Warszawy, przewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Rodziny, była dyrektor liceum im. Stefana Batorego w Warszawie,

2. Pan Robert Waraksa – radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku. Opiekun IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku z ramienia RM.

3. Pan Maciej Sonik – Starosta powiatowy w Krapkowicach, Wiceprzewodniczący Konwentu Starostów Województwa Opolskiego

4. Pani Paulina Piechna – Więckiewicz – wiceprzewodnicząca SLD, radna m.st. Warszawy, wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Edukacji, Nauki i Rodziny m.st. Warszawy

5. Przemysław Major – Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieruniu

II. Blok II – 11:45 – 13:15

„Moje początki, moja historia, aż do dziś – wystąpienie prelegentów oraz podzielenie się swoimi doświadczeniami w działalności na rzecz środowiska lokalnego”

ZAPROSZENI PRELEGENCI
1. Pan Adam Sosnowski – członek zarządu rady osiedla w Łodzi (Śródmieście – Wschód), były członek samorządu studentów na Uniwersytecie Łódzkim, Absolwent XX Szkoły Liderów

2. Pan Piotr Müller, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP, były Przewodniczący Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego

3. Pan Mateusz Komorowski – Prezes Fundacji MISO, Przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN w latach 2006-2008. Uczestniczył w powoływaniu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

4. Pani Grażyna Kopińska – była dyrektor programu przeciw korupcji Fundacji Stefana Batorego

5. Pan Sebastian Kaleta, Prezes Stowarzyszenia „Młodzi dla Polski”, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZSS UW

6. Pan Sebastian Ottenbreit – Prezes Fundacji Na Rzecz Kultury Ottenbreit

III. Blok III – 13:20 – 14:20
„Skuteczne rady – jak tworzyć społeczeństwo obywatelskie?”

ZAPROSZENI PRELEGENCI
1. Pani Urszula Zalewska – program Seniorzy w Akcji, Prezeska Fundacji NADAKTYWNI

2. Pan Jacek Zalewski – www.dobrawola.org.pl – Prezes Stowarzyszenia „Dobra Wola”

3. Pani Iwona Ciećwierz – główna koordynator ogólnopolskiego programu „Masz głos, masz wybór”, Stowarzyszenie Szkoła Liderów

4. Pan Mariusz Sieraczkiewicz – Redaktor Naczelny portalu www.mlodywloclawek.pl, Prezes Zarządu Projektu Włocławek, Współzałożyciel Stowarzyszenia Federacji Młodzieży Walczącej

5. Pan Daniel Prędkopowicz – Prezes Stowarzyszenia „Europa i My”, organizacji wspierającej projekt „Samorząd – włącz się”

14:25 – zakończenie, zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie

W trakcie trwania konferencji zapraszamy również do stoiska przygotowanego przez Ambasadorów programu „Młodzież w Działaniu”

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Europa i My,
finansowany przez Unię Europejską w ramach programu „Młodzież w działaniu”

Dodaj komentarz