Aplikowanie o dotacje – szkolenie

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach projektu pt. Reja Gdynia jako miejsce wspierania i sieciowania gdyńskiego III sektora. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się dlaczego należy czytać dokumentację konkursową i jak to robić najbardziej efektywnie, jak stworzyć projekt według zasad obowiązujących w większości konkursów dotacyjnych.

Uczestnicy podczas warsztatu zapoznają się także z praktycznymi elementami wniosku aplikacyjnego oraz dowiedzą się jak go uzupełnić, jakie załączniki są wymagane, a czego we wniosku unikać.

Zapisy TUTAJ. Wstęp wolny.

Szczegółowy program:

10:00 – 10:30 – Rozpoczęcie i analiza potrzeb uczestników

10:30 – 11:30 – Od pomysłu do projektu – jak stworzyć projekt tak, aby wypełnienie wniosku aplikacyjnego nie sprawiało kłopotów? Po co czytać dokumentację konkursową?

11:30 – 11:45 – Przerwa kawowa

11:45 – 12:45 – Praca nad wnioskiem o dotację, czego unikać a co pomoże nam osiągnąć sukces?

12:45 – 13:00 – Ewaluacja, pytania, zakończenie warsztatów

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Gajewska. Doświadczona koordynatorka i asystentka koordynatora wielu projektów edukacyjnych dla młodzieży, m.in. Szkoły Liderek Animacji Kultury, współfinansowanej przez Fundację Orange. Współ-koordynatorka projektu Kujawsko-Pomorska Akademia Edukacji Globalnej w partnerstwie z Bydgoską Wyższą Szkołą Gospodarki. Ukończyła Kurs Podstawowych Umiejętności Trenerskich, prowadziła liczne warsztaty dotyczące tematyki trzeciego sektora.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Miasta Gdynia.

Warsztaty skierowane są do członków i wolontariuszy gdyńskich organizacji pozarządowych.