Kawiarenka obywatelska w Teatrze Gdynia Główna

11.12.br (czwartek) w godzinach 17:00-19:00 w gościnnych pomieszczeniach Teatru Gdynia Główna będzie miała miejsce kawiarenka obywatelska. W gronie działaczy społecznych i mieszkańców Gdyni porozmawiamy na temat: „Czy lokalnej społeczności potrzebne są aktywne organizacje pozarządowe?”

Gośćmi specjalnymi będą:

– Halina Proszkiewicz – sędzina społeczna, działaczka organizacji oświatowych

– Michalina Rutka – badaczka mediów, edukatorka społeczna i medialna

– Magdalena Kasprzak – Fundacja Anteris

– Roman Rychter – Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenie Oficerów MW RP

– Marek Szymański – Centrum Pomocowe Caritas im. Św. Ojca Pio w Gdyni, gdyńska Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

– Julian Aleksander Michaś – Związek Piłsudczyków Gdynia

Kawiarenki obywatelskie to spotkania międzysektorowe z udziałem NGO, biznesu, mediów i administracji, za każdym razem poświęcone innemu tematowi bądź problemowi; są otwarte dla publiczności.

Wydarzenie jest częścią projektu „Reja Gdynia jako miejsce wspierania i sieciowania gdyńskiego III sektora”, realizowanego przez Fundację NADAKTYWNI w partnerstwie z Gminą Gdynia i przy wsparciu Gdyńskiej Rei. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Gminy Gdynia.