Zapraszamy na majowe zajęcia i wydarzenia

MAJ  2019 w boxie nr 514 w podziemiach Gdyńskich Hal Targowych

Na wszystkie wydarzenia, poza poniedziałkowymi, konieczne zapisy !

6, 13, 20, 27.05. poniedziałki 18.00 – 20.00 w „Manual Factory dzierganie z sercem”, w wielopokoleniowym gronie tworzymy dla gdyńskich hospicjów koce, zabawki i skarpety. Dlaczego to robimy, można obejrzeć w tym filmiku:

Projekt finansowany przez Miasto Gdynia w ramach konkursu „Gdynia 55+” i środków własnych Fundacji NADAKTYWNI.

21.05. wtorek 12.00 – 14.00 zapraszamy osoby w wieku 15 – 99+ lat do projektu „Manual Factory tkanie dla opornych”. W czasie cyklicznych, co miesięcznych warsztatów, będzie można poznać m.in. budowę różnego rodzaju krosien, niezbędne do tkania akcesoria tkackie oraz techniki tkania na krosnach ręcznych i stacjonarnych. Zachęcamy do obejrzenia filmiku naszej produkcji, wprowadzającego w świat tkania: 

Spotkania są finansowane ze środków Miasta Gdyni.

23.05.  czwartek 12.00 – 14.00 spotkanie miłośników starej porcelany „Gdyńskie porceLove”. „Gdyńskie porceLove” to również miejsce, w którym osoby zainteresowane fenomenem porcelany, przede wszystkim polskiej, znajdą możliwości na cykliczne spotykania, warsztaty i prelekcje. Chcemy reaktywować giełdę pasjonatów, serdecznie zapraszamy mieszkańców Gdyni do jej aktywnej współorganizacji i udziału w spotkaniach. Spotkania zainaugurował wykład znanej i cenionej trójmiejskiej kolekcjonerki porcelany pani Violetty Pastwy pt: „Porcelana. Kolekcjonerstwo. Porcelanowe śledztwa”.

Spotkania są finansowane ze środków Miasta Gdyni.

10, 17, 24, 31.05. piątek 11.00 -13.00 zapraszamy osoby w wieku 10 – 99+ lat do nauki w ramach „Manual Factory dzierganie dla opornych”. Podczas spotkań uczymy dziergać różnymi technikami, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem na temat rękodzieła, mile spędzamy czas w ciekawym gronie. Przekonujemy, że do nauki dziergania wystarczy tylko chcieć. Polecamy obejrzenie jednego z naszych filmików, utworzonego ku pomocy początkującym dziewiarkom:

Spotkania są finansowane ze środków Miasta Gdyni.

Udział we wszystkich powyżej opisanych wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodaj komentarz